tr+90 212 416 77 40
·
iletisim@globalpasstr.com
·

NEDEN TÜRK VATANDAŞLIĞINA YATIRIM YAPMALIYIM?

Yatırım yoluyla Türk Vatandaşlığı kazanılmasında, tek bir yatırım ile elde edilecek avantajlar;

  • Yalnızca kendiniz değil eşiniz ve 18 yaşın altındaki çocuklarınızın da Türk Vatandaşlığı kazanması,
  • 148 ülkeye vizesiz seyahat edebilme, 10 yıl geçerli Türk pasaportuna sahip olma,
  • Dünyada pasaport öneminde ilk 30 ülkeden birinin pasaportuna sahip olma,
  • Ücretsiz sağlık hizmetlerinden yaşam boyu yararlanma,
  • Dünyanın en gelişmiş tıbbi tekniklerini kullanan bir ülkenin vatandaşı olma,
  • Çift vatandaşlık iznine sahip olma,
  • Ücretsiz eğitim öğretim hizmetlerinden yararlanma,
  • Dünyanın en güzel iklimlerinden birine sahip bir ülkede güvenilir ve sağlıklı bir yaşam,
  • Müthiş doğal güzellikler ve kendine özgü lezzet sıralamasında ilkleri zorlayacak bir yemek kültürünü keşfetme,
  • Körfez ülkeleriyle ticaret kolaylığı,

    COVID-19 Salgını Sürecinde Türkiye’nin Başarısı

İtalya, İspanya, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkeler okul ve üniversiteleri tatil etmek için ilk vakayı tespit ettikleri günden sonra 39 ila 49 gün kadar bir zaman kaybederken Türkiye bu kararı ilk vakayı gördükten bir gün sonra aldı.  İnsanların toplu olarak bulunduğu mekanların geçici olarak kapatılması kararı ise yine Türkiye’de ilk vakadan 4 gün sonra alınırken yukarıda sayılan ülkeler bu karar için ilk vakadan sonra 41 ila 50 gün arasında bir zaman kaybettiler. Örnekler çoğaltılabilir, kamuya açık toplu etkinliklerin yasaklanması, seyahat kısıtlamaları, benzeri tüm tedbirlerde Türkiye’nin Avrupa ülkelerinden 2 aya varan sürelerde daha erken davrandığı görüldü.

Belçika’da bugüne kadar tespit edilen her 7 vakadan biri hayatını kaybetti. Bu oran İtalya ve Birleşik Krallık’ta 8’de bir. Hollanda ve Fransa’da 9, İspanya’da 10 vakadan biri hayatını kaybetti. Avrupa’da başarılı örnekler de var tabi. Bugüne kadar Almanya’da 34, Avusturya’da 35 vakadan biri hayatını kaybederken Türkiye’de ise her 45 vakadan biri hayatını kaybetti. Vaka/vefat oranında Türkiye’nin Avrupa ülkelerinin pek çoğundan kat kat iyi olması Türkiye’nin sadece tedbirler bakımından değil, tedavi bakımından da oldukça iyi bir performans ortaya koyduğunu göstermektedir.

Türkiye salgınla mücadelede bugüne kadar 88 ülkenin yardım istediği bir model ülkedir. Balkanlar’dan ABD’ye, İtalya’dan İspanya’ya, onlarcasına uçaklar dolusu koruyucu ekipman ve tıbbi malzeme yardımı gönderebilen bir ülkedir. Binlerce yoğun bakım ünitesine sahip ve sayısı giderek artan şehir hastaneleriyle, yerli üretim ventilatör ve koruyucu ekipmanlarıyla, yerli aşı üretimi gayretleriyle, günlük 40 bini aşan test sayısıyla, ülke içinde ilk vakayı görür görmez aldığı kapsamlı tedbirlerle Türkiye’nin bu başarısı inkar edilemez.

Türkiye Covid-19 hastaları vatandaşlarına dünyanın neresinde olursa olsun ücreti devlet tarafından karşılanarak hava ambulansı hizmeti veren tek ülkedir. Türkiye hava ambulans hizmetini 2008’den beri vermektedir. Bu hizmeti kendi kaynakları ile ücretsiz  sunan tek devlettir. Sadece 2020 yılında 453 hasta hava, 211 hasta uçak ambulansla taşınmıştır.

Türkiye’de Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-19’u pandemi ilan etmesinden çok önce, 10 Ocak’ta Koronavirüs Bilim Kurulu oluşturulmuştur. Türkiye’de Koronavirüs sürecinde bilgisayarlı tomografi cihazlarının mevcudu artırılarak Avrupa’daki toplam sayının üzerine çıkması sağlandı. Bu süreçte 11 ilde şehir hastaneleri hizmete alındı, 10 şehir hastanesinin yapımı da devam etmektedir.

Yukarıda belirtilen tüm bilgiler dünya basınına da yansımış, Türkiye’nin sağlık hizmetlerinde ABD ve Avrupa ülkelerinden ne denli önde olduğu BBC gibi yabancı haber kaynaklarının yayımlarıyla da sabit olmuştur.

Sonuç olarak Türk vatandaşı olan herkes aynı ileri düzey sağlık hizmetinden yararlanmakta, devletinin her türlü zor durumda yardımına koşacağını bilmekte ve bu güven duygusuyla refah bir yaşam sürmektedir.

Tüm bu sebepler dikkate alındığında dünya genelinde güçlü tıbbi hizmetler sunabilen, ekonomisi dünyanın ilk 10 ekonomisinde olan bir ülkenin vatandaşı olmak yalnızca o vatandaşın avantajlara sahip olmasını sağlayacaktır.

Türkiye’ye yatırım yapın, kolayca Türk vatandaşlığı ve Türk pasaportuna sahip olun !

Related Posts

Leave a Reply